• تور اروپای استاد ناظری به همراه گروه دستان (تهیه بلیت)
   استاد شهرام ناظری به همراه گروه دستان تور پاییزی در پنج شهر اروپایی خواهند داشت. این برنامه در شهرهای کلن، برلین، بروکسل، گوتبرگ و ا
  کنسرت استاد شهرام ناظری با گروه دستان در اروپا
  گروه دستان از اواخر نوامبر و اواسط دسامبر (دی ماه) تور کنسرت‌هایی را به همراه شهرام ناظری در اروپا برگزار می‌کند. 

  ایمیل :
  موبایل :
  آثار خبر و گزارش
  گفتگو و مقاله خانه دوستداران
   

  حضور استاد ناظری در مرسم تشییع پیکر ناصر فرهودی

  مراسم تشییع پیکر زنده یاد ناصر فرهودی صدابردار پیشکسوت موسیقی ایران با حضور فعلان و هنرمندان عرصه موسیقی کشور دوشنبه ۱۶ مردادماه در تالار وحدت برگزار شد. 

  شهرام ناظری خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی در این مراسم گفت: بنده حدود ۳۰ سالی بود که افتخار همکاری با ناصر فرهودی را داشتم که در این مدت آثار زیادی از جمله «مولویه»، «لولیان» و «بشنو از نی» در این مکان با نظارت ایشان انجام گرفت که برای من تجارب بسیار ارزشمندی بود. به هر ترتیب همه می دانند که مرحوم ناصر فرهودی مظهری از صفات عالی، اخلاق و ادب بود و ما ظرف این ۳۰ سال هیچ گاه نکته منفی که این روزها در جامعه ما رواج دارد، ندیدیم.

  وی با انتقاد از کم توجهی رسانه ها به موضوعات فرهنگی هنری و عقب ماندگی فرهنگی در کشورمان توضیح داد: این موضوعی که به آن اشاره می کنم اتفاق بسیار ناراحت کننده ای است ولی خوشبختانه افرادی چون ناصر فرهودی هستند که به دلیل ژن ایرانی شان اجازه ندادند فرهنگ و هنر عقب بماند. او از نظر من شخصی بود علاوه بر تخصصش در صدابرداری، آسودگی خاطری داشت که هیچ گاه آن را فراموش نخواهیم کرد و همین جا اعتراف می کنم وقتی خبر مرگ ایشان را شنیدم بسیار متاثر شدم و شاید چند سالی بود چنین خبر ناگواری را درک نکرده بودم.

  ناظری افزود: او قطعا جانشینانی برای خود دارد اما باید بپذیریم که او در عرصه صدابرداری موسیقی نقش بسیار مهمی دارد و ای کاش مرگ این عزیزان برای ما درس عبرتی باشد برای اینکه فکر نکنیم مرگ به سراغ ما نمی آید. متاسفانه بعضی ها فکر می کنند مرگ مربوط به خانه همسایه است در حالی که نمی دانیم بسیار به ما نزدیک است. من بر این باورم که باید با چنین اتفاقی متوجه شویم که کجا هستیم و سرنوشت مان چگونه است. ما باید بدانیم داستان زندگی یک شوخی است پس بیاییم مقداری از خشونت هایی را که دریافت کردیم کم کنیم. به هر حال رفتن ناصر فرهودی برای من بسیار دردناک است و اصلا نمی دانم از این به بعد چطور می توانم به استودیو پاپ بروم.

  این خواننده بعد از صحبت های خود بخشی از قطعه «آتش در نیستان» را برای حاضران در مراسم اجرا کرد.

  تاریخ درج :  1396/5/17
  منبع :  مهر