• تور اروپای استاد ناظری به همراه گروه دستان (تهیه بلیت)
   استاد شهرام ناظری به همراه گروه دستان تور پاییزی در پنج شهر اروپایی خواهند داشت. این برنامه در شهرهای کلن، برلین، بروکسل، گوتبرگ و ا
  کنسرت استاد شهرام ناظری با گروه دستان در اروپا
  گروه دستان از اواخر نوامبر و اواسط دسامبر (دی ماه) تور کنسرت‌هایی را به همراه شهرام ناظری در اروپا برگزار می‌کند. 

  ایمیل :
  موبایل :
  آثار خبر و گزارش
  گفتگو و مقاله خانه دوستداران
   

  عذرخواهی روزنامه‌نگار قوچانی از استاد شهرام ناظری برای لغو کنسرت قوچان

  یک روزنامه‌نگار قوچانی درپی لغو کنسرت شهرام ناظری در این شهر، با انتشار یادداشتی از او عذرخواهی کرد.

  به گزارش ایسنا، در یادداشت صولت فروتن - روزنامه‌نگار - آمده است: «خبر لغو کنسرت موسیقی استاد گرانقدر شهرام ناظری عزیز در شهر موسیقی‌پرور قوچان در چند روز گذشته موجب حرف و حدیث‌های فراوان شد.

  به‌عنوان یک روزنامه‌نگار قوچانی و علاقه‌مند به حوزه فرهنگ و موسیقی قوچان و ایران عزیزم، پیش از هر سخنی از استاد ارجمند جناب ناظری عزیز و فرزند هنرمند ایشان پوزش می‌خواهم و اطمینان دارم که جمع زیادی از قوچانی‌های هنردوست، هنرمند و عاشقان موسیقی اصیل، ماندگار و فاخر ایرانی نیز از این بابت متاثر و متاسف هستند.

  شاید در وانفسای درهم و شلوغ هنر و فرهنگی که آغشته به سیاست و سیاست‌بازی‌های گروهی و جناحی شده است و البته هنرفروشی و کاسبکاری هنرمندانه! نیز خریداران آگاه و ناآگاه بسیار دارد، بسیاری ندانند که قوچان این شهر تاریخی و هنرپرور، ید طولایی در موسیقی فاخر دارد و این‌گونه است که لغو کنسرتی از جنس هنر و فرهنگ متین، در آن موجب تاسف و تعجب مضاعف می‌شود.

  امید وافر دارم که این کنسرت لغوشده با تدارک مکانی مناسب و در شأن موسیقی و مردم قوچان و در کمال زیبندگی فرهنگی مردم این شهر باصفا، در فرصتی مغتنم و نزدیک برگزار شود.

  بدون شک مردم دیار رشیدخان و کلاهدوز و نجفی قوچانی و بسیاری دیگر از مردان و زنان مومن و فرهیخته و فرهنگ‌دان قوچان خود بهتر از هر کسی می‌دانند که چگونه در کنار پاسداشت فرهنگ و هنر خود و کشورشان شعائر و ارزش‌های اجتماعی را حفظ کنند و الگویی مثال‌زدنی در برگزاری چنین مراسم لازم و مورد نیاز هر شهر و دیاری شوند.

  حیف و صد حیف که همان‌گونه که دادستان دلسوز قوچان در اظهار نظری گفته بود، برای برگزاری چنین کنسرتی تالاری مناسب و در شأن استاد ناظری نبوده و ای کاش این موضوع پیش از برگزاری و پیش از فراهم شدن اسباب زحمت و رنجش ناظری‌ها و قوچانی‌های عزیز و علاقه‌مند به هنر فاخر، مدیریت می‌شد و ای کاش این اتفاق منفی با برگزاری درخور آن کنسرت و بالاتر از آن با احداث سالنی مناسب و باشکوه به منظور برپایی برنامه‌های فرهنگی در این شهر از یادها برود.

  چند سال پیش هم به مناسبتی و در نوشته‌ای خواستار حمایت و جدیت و یکدلی مردم و مسئولان قوچانی به منظور ساماندهی مکانی مناسب و آرامگاهی در شأن اساتید موسیقی قوچان بودم که نام هر کدام‌شان به تنهایی تاریخی از هنر و فرهنگ این مرز و بوم کهن است. استاد مرحوم یگانه، استاد سلیمانی، استاد ستارزاده و ده‌ها نام بزرگ دیگر و البته ده‌ها استاد و هنرمند قوچانی دیگر که هنوز هستند و باید که قدر بینند.»

  به گزارش ایسنا، قرار بود شامگاه ششم مردادماه، کنسرت شهرام ناظری همراه پسرش، حافظ ناظری با عنوان «آواز پارسی، افسانه و مهر» در سالن کارگران شهرستان قوچان برگزار شود؛ اما ساعتی پیش از آغاز این کنسرت، درهای سالن محل برگزاری پلمب و از ورود هنرمندان و مردم به آن جلوگیری شد.
  تاریخ درج :  1396/5/8
  منبع :  ایسنا